Mo-An NPC, MP ve AP puan sistemi


PaladinUO
03.01.2023
Mo-An Npc nedir?

Mo-an Npc (Monster - Animal Npc) belirli bölgelerde puanlarınızı kullanmanız için oluşturulan bir npc dir.
Mo-An menü üzerinden yararlanabileceğiniz bir çok avantaj mevcut.

MP ve AP Puan nedir?

MP (Monster Puan); Sosaria üzerinde bulunan Monster yaratıkları keserek elde ettiğiniz puanlardır. Puanlar her kestiğiniz yaratığa karşılık otomatik olarak karakterinizin sistemine yüklenir ve puanlarınızı Mo-An Npc üzerinden görebilir, kullanabilirsiniz. Sosaria üzerinde bulunan hemen hemen %90 Monster Npc öldürerek puan elde edebiliyorsunuz. Sadece bazı "Elemental" tarzı yaratıklarda puan alamıyorsunuz.

AP (Animal Puan); Öldürmüş olduğunuz Animal bineklerden elde ettiğiniz puanlardır. Örneğin bir horse öldürdüğünüzde 1 puan elde ediyorsanız nightmare öldürerek 100 puan elde edebilirsiniz. Buradaki amaç actionda öldürdüğünüz bineklerden de puan elde ederek karşılığında Mo-An Npc üzerinden binek alabilmenizi sağlamak.

Önemli Bilgi: Sistem tamamiyle bireysel kullanıcılar düşünerek tasarlanmıştır. Yani Grup halinde bu sistemi kullanarak birbirinize puan aktarımı yapamazsınız. Ayrıca Monster veya Animal öldürdüğünüz taktirde en çok hasar veren oyuncu puanı elde edecektir. Böylelikle bir monster veya animal bineği kesmek için uğraşıp en çok hasar veren oyuncunun puan alması engellenmemiş olacaktır. Ne kadar uğraş varsa bir o kadar karşılığı var diyebiliriz. Puan sistemi üzerinde dengeyi sağlayabilmek adına her an değişiklikler yapılabilir.
Exor
77